PANELE ŚCIENNE W ŁAZIENCE. JAK UCHRONIĆ JE PRZED WILGOCIĄ?

Łazienka to jedno z pomieszczeń, któremu urządzając mieszkanie, poświęcamy bardzo dużo czasu i energii. Choć miejsce to nie jest szczególnie eksponowane, starannie wybieramy nie tylko armaturę i wszelkiego rodzaju dodatki, ale również materiał, który znajdzie się na ścianach. Podczas aranżacji myślimy także o właściwym zabezpieczeniu przed wilgocią. Jeszcze do niedawna niemal każdy decydował się na klasyczne i doskonale spełniające swą funkcję płytki ceramiczne, które nabyć można w różnych kolorach. Obecnie mamy znacznie większy wybór materiałów i oprócz tradycyjnej terakoty w łazience wykorzystuje się estetyczne i nowoczesne panele ścienne.

Choć panele kojarzą nam się głównie z tymi układanymi na podłogach, to nazwa ta już od dawna dotyczy również coraz bardziej popularnej okładziny ściennej produkowanej z różnych materiałów oraz występującej w wielu odmianach i kolorach. Dzięki ogromnemu zróżnicowaniu wykorzystuje się je właściwie we wszystkich pomieszczeniach, dodając pokojom niepowtarzalnego i wyrazistego charakteru. Wiele z nich doskonale sprawdza się także w łazienkach, oczywiście pod warunkiem, że wykonane są z odpornych i odpowiednio zabezpieczonych przed wilgocią materiałów. Tego typu aranżacja ścian jest doskonałą alternatywą dla popularnych płytek i powoduje, że łazienka wygląda ekskluzywnie i nieszablonowo.

Wśród paneli przeznaczonych do łazienek znajdują się bardzo różne produkty, które nie tylko ochronią ściany przed działaniem wody, ale będą się również pięknie prezentowały i ożywią pomieszczenie. W zależności od stylu, w jakim urządzamy łazienkę, możemy wybierać np. spośród nowoczesnych paneli z betonu dekoracyjnego lub szkła albo bardzo odpornych płyt wykonanych z PCW. Dla zwolenników stylu rustykalnego idealnie sprawdzą się panele ścienne drewniane, które znacznie ocieplą wnętrze i nadadzą mu naturalnego charakteru. Do produkcji tego typu okładzin najczęściej wykorzystuje się drewno egzotyczne, charakteryzujące się szczególnie wysoką odpornością na wilgoć oraz pięknym usłojeniem i barwą. Niezależnie od tego, na które produkty się zdecydujemy, pewne jest, że tak wykończona łazienka zachwyci niebanalnością i elegancją.