NATURALNE SUROWCE GWARANCJĄ PROSTOTY I ELEGANCJI

Szukasz efektownego i modnego sposobu na nowoczesne wnętrza w swoim domu? Urządzasz nowe mieszkanie, a może je remontujesz i zastanawiasz się nad odpowiednią stylistyką Twoich ścian? Pamiętaj, iż obecnie na rynku aranżacji wnętrz królują naturalne rozwiązania, a ozdobienie ściany nie ogranicza się już tylko do pomalowania jej syntetyczną farbą z supermarketu lub przyklejenia tapety wyprodukowanej nierzadko ze sztucznych tworzyw. Współcześnie eleganckie wnętrza często urządzone są z wykorzystaniem naturalnych surowców, takich jak drewno, z którego wykonuje się panele drewniane na ścianę. To niezwykle trwałe i eleganckie rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością zarówno w domach prywatnych, jak i w biurach oraz gabinetach.

Naturalne surowce mają właściwości antyalergiczne i świetnie sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie przebywają osoby starsze, dzieci oraz uczuleni. Ponadto panele wykonane z drewna łatwo wyczyścić. Dzięki temu, jeśli dzieci namalują na nich swoje arcydzieła, będzie można je szybko usunąć, co z reguły jest niemożliwe lub bardzo trudne, w przypadku ścian oklejonych tapetą lub pomalowanych farbą. Panele drewniane na ścianę wykazują dużą odporność na tworzenie się na ich powierzchniach grzybów, nacieków i odbarwień. Co więcej, ich montaż przebiega bezproblemowo i szybko. Takie zabudowy ścienne nadają pomieszczeniom przytulności oraz ciepłego klimatu. Doskonale sprawdzą się w jadalni, salonie, sypialni czy pokoju dziennym — naturalne surowce to synonim luksusu, elegancji oraz dobrego gustu. Wpisują się także w trend ekologiczny, którego grono zwolenników stale rośnie.

Artykuły dekoracyjne wykonane z drewna znajdują szerokie zastosowanie w najróżniejszych stylach w aranżacji pomieszczeń. Jasne odcienie paneli można wykorzystać do wnętrz rustykalnych, prowansalskich, norweskich, country, schaby chic. Ciemne tonacje natomiast doskonale sprawdzą się m.in. w domach klasycznych, modernistycznych, angielskich, francuskich, barokowych czy w duchu vintage. Dzięki nowoczesnym technikom obróbki ozdoby drewniane w postaci paneli na ścianę mogą zostać wystylizowane na stare, wiekowe powierzchnie, które pięknie prezentują się w architekturze stylizowanej na dworkową, leśniczówkach, drewnianych chatach, a nawet górskich pensjonatach lub prywatnych kwaterach turystycznych.