PANELE ŚCIENNE - SPOSÓB NA SPEKTAKULARNĄ METAMORFOZĘ WNĘTRZA

Zwykle po kilku latach mieszkania w tym samym, nawet najstaranniej urządzonym domu, zaczyna nam się marzyć metamorfoza wnętrza i całkowita odmiana otaczającej nas przestrzeni. Dokonać tego można na wiele sposobów – wymieniając meble, tekstylia, przedmioty dekoracyjne oraz zmieniając kolor ścian. Jeśli chodzi o ostatni zabieg, warto wiedzieć, że współczesne trendy i technologie znacznie poszerzyły możliwości aranżacji, dzięki czemu chcąc zmienić wygląd pomieszczenia, nie jesteśmy już skazani wyłącznie na farbę lub tapetę. Doskonałą alternatywą zdobywającą coraz większe grono zwolenników są wykonane z różnych materiałów panele na ścianę, które mogą całkowicie i efektownie przeistoczyć każde wnętrze.

Niewielki remont, wielka zmiana! Aranżacja ścian za pomocą specjalnych, przeznaczonych do tego celu paneli ma wiele zalet. Jedną z nich jest stosunkowo łatwy i szybki montaż, dzięki czemu można uniknąć uciążliwości związanych z długim remontem i związaną z tym dezorganizacją życia domowego. W efekcie inwestując w tego typu dekoracje, zyskujemy czas oraz intrygujące i wyraziste wnętrze. Panele można ułożyć na całej ścianie (co jednak najlepiej wygląda w przypadku dużych pomieszczeń) lub tylko na fragmencie, który z różnych względów chcemy wyeksponować. Możliwości aranżacji jest nieskończenie wiele, a ostateczna koncepcja zależy tylko od wyobraźni i indywidualnych upodobań.

Firmy zajmujące się wykańczaniem i dekoracją wnętrz oferują szeroki asortyment paneli ściennych, wśród których znajdują się produkty wykonane z najróżniejszych surowców. Mamy, więc panele fornirowane, drewniane, laminowane, gipsowe, tapicerowane czy też powstałe z betonu lub PCW. Utrzymane są w różnych kolorach, zdobione wzorami geometrycznymi, abstrakcyjnymi lub nawiązującymi do natury. Wybór jest naprawdę duży i umożliwia nieszablonową aranżację dowolnego pomieszczenia oraz uzyskanie niepowtarzalnego, przyciągającego wzrok efektu.