DRZWI WEWNĘTRZNE REWERSYJNE

Dążenie do minimalizmu i funkcjonalności – drzwi wewnętrzne rewersyjne świetnie odzwierciedlają ten współczesny trend. To nieszablonowe rozwiązanie wykorzystaliśmy w jednym z naszych projektów oraz z pewnością jeszcze nie raz po nie sięgniemy, bo efekt naprawdę robi wrażenie.

Drzwi rewersyjne zwane są również odwrotnymi, a tym, co odróżnia je od tradycyjnych skrzydeł, to sposób montażu. W przypadku tego rozwiązania drzwi otwierają się do wnętrza pomieszczenia, natomiast od strony zewnętrznej są zlicowane z płaszczyzną ściany. Dzięki temu wyglądają w taki sposób, jakby miały uchylać się na zewnątrz, choć w rzeczywistości jest odwrotnie. Aby uzyskać taki efekt, stosuje się inną – w porównaniu do tradycyjnych drzwi – konstrukcję skrzydła oraz ościeżnicy, co pozwala na uzyskanie pełnej swobody aranżacyjnej. Jakie zalety płyną z montażu drzwi rewersyjnych? Przede wszystkim maksymalna funkcjonalność pomieszczeń wynikająca z możliwości swobodnego ich urządzenia. Równie ważnym atutem jest ich luksusowy wygląd oraz fakt, że dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów skrzydło rewersyjne może zostać „ukryte” w ścianie, pozostając na jej tle niemal niewidocznym. Wewnętrzne drzwi rewersyjne sprawdzają się również w miejscach, gdzie istnieje konieczność montowania skrzydeł w różnej konfiguracji – system rewersyjny pozwala wtedy na ich ujednolicenie i zachowanie estetyki wystroju.

Skrzydła rewersyjne świetnie sprawdzają się w niedużych wnętrzach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zastosować je również w większych, otwartych przestrzeniach – świetnym tego przykładem jest prezentowana realizacja. Drzwi zostały tu wkomponowane w ścianę o takiej samej barwie oraz deseniu, co sprawia, że wraz z nią tworzą jednolitą płaszczyznę. Wystaje ponad nią jedynie elegancka klamka wraz z dopasowanym szyldem. Tej oszczędnej, eleganckiej przestrzeni nie zaburza żaden zbędny detal ani akcent kolorystyczny. Aranżacja bazuje na zestawieniu bieli, czerni i brązu, a połączenie połyskującego materiału ściennego z ponadczasowym drewnianym wzorem drzwi sprawia, że wystrój – choć minimalistyczny – staje się niezwykle wyrafinowany. Ponadto przestrzeń jest uporządkowana i optycznie wydaje się większa.

Zastosowanie drzwi rewersyjnych wewnętrznych bez wątpienia zadowoli inwestorów, którzy oczekują rozwiązań bezkompromisowych, eleganckich oraz w pełni funkcjonalnych. System tego typu sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach prywatnych, jak i komercyjnych.